MIEDZIANKA

MIEDZIANKA

MIEDZIANKA

Miedź i biżuteria – połączenie, które nie nasuwa się samoczynnie i nie jest oczywiste. A jednak Joanna, właścicielka Miedzianki, wyczarowuje z miedzi niebanalną biżuterię. A zaczęło się tak:

Joanna pochodzi z rodziny uzdolnionej artystycznie. Jej dziadek miał własną pracownię, w której wykonywał cudowne buty, o których nie śniło się zwykłym zjadaczom chleba w czasach komunizmu. Drugi dziadek kochał antyki i białą broń. Malował obrazy, rzeźbił, był ikonografem, a przede wszystkim metaloplastykiem. Ich wyobraźnia i kreatywność przeszła na drugie pokolenie – rodzice Joanny mieli własny zakład krawiecki, a mama projektowała i szyła oryginalne kreacje.

Tata potrafił zawsze z niczego stworzyć coś, co nie tylko dobrze wyglądało, ale i działało bez zarzutu. Ma umysł ścisły, dla którego fizyka, chemia i elektronika nie mają żadnych tajemnic. Ich dom pełen jest, tworzonych z pasją, jego prac i wynalazków. Przypadek sprawił, że Joanna znalazła pierścionki z miedzi i mosiądzu zrobione własnoręcznie przez jej tatę dla mamy. To natchnęło ją do pójścia jego śladami. Pomogło też wykształcenie technika wystawiennika.
W ten oto sposób narodziła się fascynacja miedzią – metalem, który poddany odpowiedniej obróbce ukazuje swoje ukryte piękno.

miedzianka

Save

Save

Facebooktwittergoogle_plusredditpinteresttumblrmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *